דף הבית » בינג’ » איך אתה יכול לדעת אם החתול נגוע?

איך אתה יכול לדעת אם החתול נגוע?

איך אתה יכול לדעת אם החתול נגוע?

מהם התסמינים של זיהום בחתולים?

זיהום בחתולים יכול להתבטא במגוון דרכים. כמה מהתסמינים הנפוצים ביותר כוללים:

 • תַרְדֵמָה
 • אובדן תיאבון
 • הֲקָאָה
 • שִׁלשׁוּל
 • חום
 • ירידה במשקל
 • שיעול
 • הפרשות מהאף
 • הפרשות מהעין
 • נגעים בעור
 • קשיי נשימה

כיצד מאבחנים זיהום בחתולים?

אם החתול שלך מפגין אחד מהתסמינים לעיל, חשוב לקחת אותו לווטרינר לאבחון. הווטרינר שלך עשוי לבצע בדיקה גופנית, לקחת דגימות דם ושתן, או לבצע בדיקות הדמיה כדי לקבוע את הגורם לתסמינים. הם עשויים גם לקחת ספוגיות מהאף, העיניים או אזורים אחרים בגוף כדי לבדוק זיהום.

טיפול בזיהום בחתולים

לאחר זיהוי הגורם לזיהום, הווטרינר שלך ידון איתך בתוכנית טיפול. זה עשוי לכלול אנטיביוטיקה, תרופות אנטי דלקתיות או תרופות אחרות כדי לסייע בניהול התסמינים. בהתאם לחומרת הזיהום, הווטרינר שלך עשוי להמליץ גם על אשפוז או טיפול תומך אחר.

מניעת זיהום בחתולים

הדרך הטובה ביותר למנוע זיהום בחתולים היא לשמור על סביבתם נקייה וללא מקורות זיהום פוטנציאליים. זה כולל ניקוי קבוע של ארגזי חול, שטיפת קערות מזון ומים, והימנעות ממגע עם חתולים אחרים שעלולים לשאת מחלות. כמו כן, חשוב לעדכן את החתול על חיסונים ולקחת אותם לבדיקות שוטפות אצל הוטרינר.

מתי לראות את הוטרינר

אם החתול שלך מפגין אחד מהתסמינים של זיהום, חשוב לקחת אותו לווטרינר בהקדם האפשרי. אבחון וטיפול מוקדם יכולים לעזור להפחית את חומרת הזיהום ולמנוע את התפשטותו לחתולים או לבני אדם אחרים.

סיכום

זיהום בחתולים יכול להתבטא במגוון דרכים, לרבות עייפות, חוסר תיאבון, הקאות, שלשולים, חום, ירידה במשקל, שיעול, הפרשות מהאף, הפרשות מהעין, נגעים בעור וקשיי נשימה. אם החתול שלך מפגין אחד מהתסמינים הללו, חשוב לקחת אותו לווטרינר לאבחון וטיפול. הדרך הטובה ביותר למנוע הדבקה בחתולים היא לשמור על סביבתם נקייה וללא מקורות זיהום פוטנציאליים, לעדכן אותם על חיסונים ולקחת אותם לבדיקות שוטפות אצל הוטרינר. אם החתול שלך מפגין אחד מהתסמינים של זיהום, חשוב לקחת אותו לווטרינר בהקדם האפשרי.

סימפטום יַחַס מְנִיעָה
תַרְדֵמָה אנטיביוטיקה, תרופות אנטי דלקתיות או תרופות אחרות כדי לסייע בניהול התסמינים. שמרו על סביבה נקייה, הימנע ממגע עם חתולים אחרים, התעדכן על חיסונים, קח לבדיקות שוטפות.
אובדן תיאבון אנטיביוטיקה, תרופות אנטי דלקתיות או תרופות אחרות כדי לסייע בניהול התסמינים. שמרו על סביבה נקייה, הימנע ממגע עם חתולים אחרים, התעדכן על חיסונים, קח לבדיקות שוטפות.
הֲקָאָה אנטיביוטיקה, תרופות אנטי דלקתיות או תרופות אחרות כדי לסייע בניהול התסמינים. שמרו על סביבה נקייה, הימנע ממגע עם חתולים אחרים, התעדכן על חיסונים, קח לבדיקות שוטפות.
שִׁלשׁוּל אנטיביוטיקה, תרופות אנטי דלקתיות או תרופות אחרות כדי לסייע בניהול התסמינים. שמרו על סביבה נקייה, הימנע ממגע עם חתולים אחרים, התעדכן על חיסונים, קח לבדיקות שוטפות.
חום אנטיביוטיקה, תרופות אנטי דלקתיות או תרופות אחרות כדי לסייע בניהול התסמינים. שמרו על סביבה נקייה, הימנע ממגע עם חתולים אחרים, התעדכן על חיסונים, קח לבדיקות שוטפות.
ירידה במשקל אנטיביוטיקה, תרופות אנטי דלקתיות או תרופות אחרות כדי לסייע בניהול התסמינים. שמרו על סביבה נקייה, הימנע ממגע עם חתולים אחרים, התעדכן על חיסונים, קח לבדיקות שוטפות.
שיעול אנטיביוטיקה, תרופות אנטי דלקתיות או תרופות אחרות כדי לסייע בניהול התסמינים. שמרו על סביבה נקייה, הימנע ממגע עם חתולים אחרים, התעדכן על חיסונים, קח לבדיקות שוטפות.
הפרשות מהאף אנטיביוטיקה, תרופות אנטי דלקתיות או תרופות אחרות כדי לסייע בניהול התסמינים. שמרו על סביבה נקייה, הימנע ממגע עם חתולים אחרים, התעדכן על חיסונים, קח לבדיקות שוטפות.
הפרשות מהעין אנטיביוטיקה, תרופות אנטי דלקתיות או תרופות אחרות כדי לסייע בניהול התסמינים. שמרו על סביבה נקייה, הימנע ממגע עם חתולים אחרים, התעדכן על חיסונים, קח לבדיקות שוטפות.
נגעים בעור

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן